Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Dopisy

Dopisy

Nešlo jen o velké úroky

Je zcela absurdní zjednodušovat situaci kolem banky Moravia na „touhu po největších úrocích“ (Další banka v ohrožení, Respekt č. 38/99). Kromě klientů s termínovanými vklady má přece Moravia Banka klienty, kterým vede běžné účty. Zde je třeba říci, že Moravia Banka byla v tomto směru bankou velice pružnou, sama jsem oceňovala velmi dlouhou otevírací dobu a okamžité provádění platebních příkazů až do večerních hodin. Vše bylo naprosto nesrovnatelné s velkými bankovními kolosy, které jsou možná připraveny provádět velké finanční transakce, ale běžná jednání s klienty jsou překombinovaná a těžkopádná. Tomáš Němeček si představuje, že každý dělník, který dostává plat na účet u Moravia Banky, si měl zjistit složení akcionářů nebo sledovat kapitálovou přiměřenost. Tato úvaha je ovšem ve své primitivnosti srovnatelná s výkřiky o zlodějně, kterou sám v článku kritizuje, a svědčí o naprosté povrchnosti, s jakou byl článek napsán.

Gabriela Elichová, Frýdek-Místek

Každý si aspoň jednou udeřil

Chtěl bych pouze upřesnit několik faktů v článku Rozbijeme nemilosrdně (Respekt č. 34/99). Zásah „spojených sil“ VB, armády a policie proti „pravicovým silám“, jak to tehdy zglajchšaltované noviny uváděly, byl již 19. srpna 1969. Zákonné opatření,…

42.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 32 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

42.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 32 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte