Milénium nezná slitování! Představy o velké společenské bilanci na konci tisíciletí mají čím dál větší konjunkturu. Běda každému, kdo s nečistým svědomím před veřejný soud přistoupíš. A třikrát běda mocným tohoto světa. Po americkém prezidentovi Billu Clintonovi, který prošel očistcem s jistým předstihem, se o vrtkavosti davu nyní přesvědčuje další masmediální hvězda - německý kancléř Gerhard Schröder. Hodnocení jeho vlády padá do politického sklepa; sociální demokracie (SPD), jíž předsedá, kráčí od jednoho volebního debaklu k druhému, voliči shodně s politiky ho označují za příčinu veškerých veřejných nálad a komerční televizní kanál ho prezentuje jako sadomasochisticky vymóděného panáka v ušmudlaných show. Dobrý vkus - špatný vkus, reforma - nereforma. Místo Schrödera pro všechny, jak byl prezentován v loňské volební kampani, jsou nyní všichni proti Schröderovi. V rukavičkách se přitom nepostupuje.

Sasko: v zemi krále Biedenkopfa

Popouštění veřejného hněvu samozřejmě souvisí s blížícím se rokem 2000 asi jako skutečnost, že kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. To ale na komplikované situaci kancléře mnoho nemění. Nejjednodušší nápravu přitom skýtal mediální žert, kdy se nad mírou špatného vkusu televizních kolegů pozastavil dokonce bulvární deník BILD Zeitung. Co však s antischröderovskými náladami na veřejnosti? A jak zastavit propad strany a vlády v přízni voličů? Pohled na aktuální výsledky voleb na západě (zemské volby v Sársku,…

40.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

40.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte