Tisk v historii posledního století několikrát oslabil svou pozici. Nejprve přišel aktuálnější rozhlas. Tisk přetrval, další mezník ale nastal s příchodem televize. Text a fotografie na papíře byly zatlačeny do ústraní a dnes nastává další útok - boom internetových médií. Podle vyhledávače www.seznam.cz dnes u nás existuje bezmála tisíc internetových časopisů. S rozšířením telekomunikačních služeb mohou ovládnout trh a uštědřit vlivu tištěných médií ránu z milosti.

Dvě obrazovky stačí

Průkopníkem internetových médií je Neviditelný pes Ondřeje Neffa, který se s necelými desetitisíci čtenáři denně stále drží mezi velikány českého internetu, po třech letech existence má však již velkou konkurenci (žebříček sledovanosti internetových médií a dalších webových stránek lze najít na adresách http://audit.dcci.czhttp://web.navrcholu.cz). Mezi časopisy je také mnoho studentských titulů, což je zákonité, neboť studenti se vyskytují na internetu nejčastěji. Zaměření titulů je pestřejší než v normální trafice. Trafiky jsou ovšem na internetu také a mají oproti těm „nevirtuálním“ různé výhody. Neplatíme v nich a mají třeba fulltextové prohledávání všech titulů: zajímáme-li se třeba o Václava Klause, zadáme jeho jméno a v našem počítači by o něm měly vyjet všechny články z archivu trafiky. V Klausově případě by to ovšem nefungovalo, protože jeho jméno je obsaženo v příliš velkém počtu…

23.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 25 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

23.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 25 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte