„Respekt považuji za žurnalistickou žumpu. A já se žumpami nezabývám,“ řekl minulé pondělí český premiér. Odpovídal tím na dotaz televizních zpravodajů, co si myslí o nových informacích z tzv. bamberské aféry, které jsme přinesli v minulém čísle. Tato Zemanova schůzka s podezřelou skupinkou českošvýcarských podnikatelů upadla po volbách v zapomenutí, což novému premiérovi zcela jistě vyhovovalo. Proto ho článek vracející záležitost do hry musel logicky nadzvednout. Nejde totiž o žádnou maličkost. Fakta, která postupně vyplouvají na povrch, jsou totiž na hony cítit politickým vydíráním a neprůhlednými čachry. Někde tady je zřejmě důvod, proč Miloš Zeman tři roky nezveřejnil obskurně získané údaje, mířící možná k tajným kontům ODS.

Roky to v sobě dusit

Co vlastně Zemana na článku o tři roky starých událostech tak rozčílilo? V podstatě toto: jeden z přímých účastníků schůzek předsedy sociálních demokratů s českošvýcarskými podnikateli nyní potvrzuje, že předseda ČSSD už v roce 1995 dostal věrohodně vyhlížející informace o kontech ODS ve Švýcarsku a v Honkongu. Policie, zpravodajci BIS a analytici ministerstva financí dnes pracují na tom, aby pravost materiálů, které má Zeman zřejmě už tři roky k dispozici, ověřili. Z toho plyne, že to nejsou žádná na první pohled odhalitelná falza. Přesto dnešní premiér tvrdí: "Dospěli jsme k závěru, že jde o podvrh, nevyužili jsme…

41.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

41.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte