Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Zahraničí

Spící konta, dřímající spravedlnost

Tento týden se mají ve Washingtonu sejít zástupci švýcarských bank a židovských organizací k přímým jednáním o náhradu za zcizená konta obětí holocaustu a uloupené zlato, které Švýcaři koupili od nacistů. Ještě v době vzniku tohoto textu však nebylo jasné, zda se schůzka uskuteční. Na počátku minulého týdne citoval americký tisk nejmenovaný zdroj, podle něhož měla emotivní dvouměsíční jednání vyústit ve fiasko, neboť židovské organizace prý odmítly nabízenou kompenzaci ve výši 550 milionů dolarů jako nedostatečnou. Zrušení dialogu by mimo jiné znamenalo znovunastolení otázky sankcí ze strany některých amerických států vůči švýcarským finančním ústavům.

Eizenstat v Jeruzalémě

Stuart Eizenstat je diplomat pro všechno. Jako podtajemník ministryně zahraničí Madeleine Albrightové se zabývá mezinárodním obchodem, což dnes zahrnuje horké regionální konflikty. Diplomatický věhlas si však uvážlivý a soustředěný Eizenstat získal především jako Clintonův muž pro restituce židovského majetku. Ačkoliv je jeho krédem neokázalost, ani on se minulý týden nezdržel kritiky švýcarských bankéřů: v Jeruzalémě vyjádřil zklamání nad dosavadními výsledky společného úsilí švýcarských bank poskytnout satisfakci obětem nacismu. Oběti zatím viděly od švýcarského fondu relativně směšnou částku 11 milionů dolarů.Začátkem června zveřejnil Eizenstat konečnou zprávu své vyšetřovací komise, zabývající se uloupeným židovským majetkem. Jen pro připomenutí, předběžná Eizenstatova…

26.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

26.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte