Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Dopisy

Dopisy

Veliký sémantický rozdíl

Se zalíbením jsem si přečetl několik slov, která pan redaktor Švehla věnoval v textu o zákonu o přístupu k informacím i nepřítomnosti Petra Pitharta na jednání, a tím i mé osobě. Dovolil bych si jen upřesnit několik maličkostí, jež se do informace veřejnosti takto zprostředkované vloudily. Za prvé se nejmenuji Weiss, nýbrž Veis. (Panu redaktorovi se sice jméno někoho jiného může zdát zanedbatelnou prkotinou, takový blbeček, který se šprajcuje, vždyť je to přece každému jedno, jak se jmenuje, že…, ale já si myslím, že jména se mají psát správně, když už je lidé mají a rozlišují se jimi; a když jsem je v novinách pletl, dostával jsem za to pokuty, dokonce jeden čas je i sám uděloval.) Za druhé nejsem asistent p. Pitharta, nýbrž jeho poradce, ale budiž, vlastně se mu taky snažím pomáhat. Za třetí - a to je hlavní důvod, proč vlastně píšu - mi vadí slova v uvozovkách, která jsem neřekl, leč právě uvozovky jim dávají punc autenticity. Řekl jsem, že p. Pithart byl v Lánech na předem domluvené schůzce, nikoli „přátelském posezení“. Doufám, že i pan redaktor chápe, že mezi předem domluvenou schůzkou a přátelským posezením je podstatný sémantický rozdíl, a to i v případě, kdy jsou mezi účastníky schůzky staří přátelé.Občas se dívám v TV na reklamu, docela zajímavou. Hlas tam říká: Respekt - informace bez šumu. Obávám se, že buď reklama není pravdivá, nebo pan redaktor patrně pracuje v jiné redakci. Mrzí mě to. Ale co,…

26.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

26.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte