Od senátorů se čekalo, že skromností a noblesou napraví šok způsobený velkopanskými rozmary poslanců při budování sídla sněmovny. Tato naděje se zatím plní jen zčásti. Je fakt, že někdejšího předsedu komise pro práci parlamentní kanceláře Pavla Tollnera hned tak někdo nepřekoná. Jeho papalášský zápal, s jakým usoudil, že poslanci přece nemohou chodit v dešti z jedné budovy do druhé normálně po ulici, a proto zcela vážně požadoval, aby byly parlamentní domy spojeny systémem podzemních chodeb s eskalátory, je dodnes rekordem svého druhu. Ani zhruba roční výstavba budov Senátu se však neobešla bez několika řádných kiksů.

Je to moje dítě

Pokud se pokusíme stručně zrekapitulovat období od listopadových voleb do dnešních dnů, je problémů na stavbě sídla horní komory opravdu víc než dost. Je už všeobecně známo, že akciovou společnost KDM, která sídlo buduje, vybral kancléř Jan Kněžínek v rozporu se zákonem bez výběrového řízení. Stejně tak už se dlouho ví, že si společnost fakturovala práce, které neudělala, a přesto bude nerušeně stavět minimálně do léta příštího roku. Firma IN.ORG, kterou si Senát najal jako stavební dozor, zmíněné faktury bez mrknutí oka potvrdila. Kancléř Kněžínek ovšem považuje její práci dodnes za „vynikající“ a IN.ORG bude podle smlouvy pracovat na budovách Senátu ještě minimálně dva roky. Sám kancléř sice nejprve oznámil, že kvůli těmto chybám v prosinci odejde z funkce, minulý týden už ale vzal zpátečku: přihlásí se prý do…

42.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

42.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Martin Kontra

editor

kontra-1 (kopie)
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 392

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte