Izrael

Muž číslo dvě Lidové fronty pro osvobození Palestiny Abú Alí Mustafá přiznal odpovědnost své organizace za atentát na rodinu židovských osadníků v Bejt Elu. Během útoku zahynula jedna žena a její dvanáctiletý syn. Atentát výrazně zhoršil izraelsko-palestinské styky. Izraelský premiér Netanjahu slíbil v průběhu pohřbu obětí upevnění židovských osad na Západním břehu Jordánu.

EU

Evropská komise představila v Dublinu logo nové společné měny - eura. Logo je tvořeno řeckým písmenem epsilon, které označuje samohlásku e. Epsilon je žluté, zatímco podklad je podobně jako vlajka EU modrý. Evropská unie se na svém posledním summitu v Dublinu zabývala především problémy budoucí měnové unie.

Maďarsko - Rumunsko

Maďarský parlament ratifikoval základní smlouvu s Rumunskem. Pro se vyslovilo 249 poslanců, 53 bylo proti a hlasování se zdrželo 19. Smlouva je nepřijatelná pro maďarské nacionalisty, protože v ní není přímo zakotven požadavek autonomie pro 1,7 milionu Maďarů žijících v Rumunsku. Rumunský parlament smlouvu ratifikoval již krátce po jejím podpisu v září.

Francie

Týden po pumovém atentátu v pařížském metru, jenž si vyžádal čtyři mrtvé a devadesát zraněných, zatkla francouzská policie 14 muslimských fundamentalistů. Všichni však museli být po několika hodinách propuštěni pro nedostatek důkazů. Pátrání po pachatelích útoku zatím pokračuje bez výsledků i v Německu a Itálii. Francouzský tisk mezitím…

51.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

51.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte