Zoufalí čtenáři inzertních rubrik s volnými byty se mohou utěšovat, že se o jejich potížích začíná alespoň opět mluvit. Kromě toho, že se na leden koalice dohodla svolat seminář o liberalizaci nájmů a energií, ministerstvo pro místní rozvoj po čtyřměsíčním úsilí konečně dokončilo svoji představu o tom, jak by měla v nejbližších letech vypadat bytová politika České republiky. Během listopadu připomínkovali materiál úředníci jednotlivých ministerstev a v nejbližší době by se měl dostat i na program jednání kabinetu. Pokud Klausův tým představy ministra Schneidera přijme, začnou jednotlivé rezorty zhruba od ledna pracovat na změnách zákonů a vyhlášek, které z nové bytové politiky vyplývají.

Regulovat a platit

Už z úkolů, které Jaromír Schneider pro své kolegy navrhuje, je ale patrné, že téměř 200 tisíc tuzemských zájemců o vlastní bydlení nemá ani zdaleka vyhráno. Regulovanému nájemnému, vlastně jedinému podstatnému bodu bytového problému v Česku, je totiž ve dvacetistránkovém textu věnována jedna věta: ministerstvo vládě doporučuje „urychlit proces liberalizace nájemného při zachování postupných změn jeho horní hranice za předpokladu účinnější sociální kompenzace“. Co tedy Schneiderovi úředníci vlastně vymysleli? Podle tiskového odboru ministerstva by měl materiál "ukázat základní způsoby, kterými je stát schopen podporovat obce a soukromé podnikatele při výstavbě nových bytů, pomáhat občanům při splácení hypotéky a motivovat je ke stavebnímu…

51.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

51.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Martin Kontra

editor

kontra-1 (kopie)
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 392

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte