Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Dopisy

Dopisy

Ne televize, ale diváci

Článek Uděláme vám to emocionálně (Respekt č. 36/1996) velmi kriticky rozebírá postup NBC při přenosu olympijských her v Atlantě a v podstatě potvrzuje názor, že „kdo sledoval olympiádu přímo v Atlantě, viděl něco jiného než divák americké televize“. Proč se tak stalo, je doloženo velmi přesvědčivými důkazy, potvrzujícími důslednost autorky článku, a těžko se proti nim dá argumentovat.Po přečtení článku jsem se ale nemohl zbavit dojmu, že něco chybí k jednoznačnému odsouzení nadhozené chladnokrevné vypočítavosti NBC; dokonce jsem nabyl přesvědčení, že se tato televizní stanice stává obětním beránkem za veškerý neutěšený stav, zkreslující komunikaci naší civilizace. Vždyť autorka sama zachytila, jak poctivou práci si tato společnost dala s výzkumem potenciálních diváků. Jen na základě této mravenčí práce mohla zjistit, co si divák přeje vidět, a vypracovala pět principů, podle kterých plánovitě postupovala. Tedy NBC se řídila přesně uznávanými vědeckými zásadami, které člověk 20. století povýšil na jediné směrodatné. Pod vahou takovýchto důkazů se vina z neúspěchu odvrací od NBC a směřuje jinam - totiž do našich řad, do řad diváků.Byl jsem v Americe ani ne měsíc a pochopil jsem podstatu bídné úrovně některých televizních programů: firmy sponzorující tyto „shows“ by klidně podporovaly vysoce kulturní představení, jestliže by o ně byl zájem…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.