Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Zemřela by stejně

Když Lenku Maříkovou (21) z Prachatic rozbolelo břicho, pobývala zrovna s manželem a půlroční dcerou u svých rodičů ve Volarech. Zašla proto k místnímu praktikovi, MUDr. Miloši Beutlovi. Ten ji zběžně prohlédl a předepsal kapky proti bolesti. Paní Maříková spokojeně usnula. O dva dny později se ale potíže vrátily a nemocná zašla ke druhému lékaři v obci. Ten se zděsil a ihned ji nechal odvézt na operační sál do Prachatic. Za týden už Lenka Maříková nežila: zánět pobřišnice nešlo zastavit. „Zemřela by stejně. I kdyby šla jinam než ke mně,“ říká s téměř dvouletým odstupem pětatřicetiletý MUDr. Beutl. Proti jeho jistotě ale stojí tři odborné posudky. Podle nich neměl přehlédnout, že pacientka trpí zánětem slepého střeva.

Počkáme na výrok soudu

„Všechna ta nařčení mě urážejí,“ stěžuje si MUDr. Beutl na otce mrtvé pacientky. Právě on začal doktora podezírat, že se na tragédii podepsal. Všiml si totiž, že diagnóza z neschopenky se liší od té na úmrtním listu. „Původně jsem nechtěl dělat rozruch,“ říká otec Lenky Maříkové. „Kdyby pan doktor přišel jako chlap a všechno jsme si vyříkali, považoval bych celou věc za vyřízenou.“ Když se nedočkal, začal jednat. Poslal stížnost na lékařskou komoru a její posudek potvrdil, že lékař jeho dceru skutečně vyšetřil „neodborně“. Proto podal nešťastný otec na doktora Beutla trestní oznámení. Vyšetřování skončilo koncem roku a případ byl předán státnímu zástupci.Ve Volarech se mezitím na neštěstí zapomnělo. Doktor…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
03.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

zástupce šéfredaktora

2007-1057-vobr-svehla.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 1997
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte