Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Dopisy

Dopisy

Zkuste být ředitelem

Pan Vladimír Petříček reagoval (Respekt č. 27/96) na můj článek Divadla proti radnicím a mj. mne obviňuje z diletantismu. Netuším páně Petříčkovu profesi, ale když už se s takovým despektem vyjadřuje o novinářích, měl by vědět, že jsem byla zaměstnána devět let jako odborná pracovnice Divadelního ústavu a problematiku divadelního provozu neznám jen od psacího stolu. Nicméně k meritu věci: příslušný zákon, o kterém tak nadšeně hovoří, opravdu prošel bez větší pozornosti. Nikoliv proto, jak se domnívá můj oponent, že divadla mají obavu ze svobody a nepružný management, ale především proto, že zákon zůstal trčet v legislativním vzduchoprázdnu. Vzývaná vícezdrojovost není umožněna dalšími zákonnými normami, jako jsou např. účinné odpisy z daní pro podnikatele. Divadlo může vyrobit úchvatnou inscenaci, kde budou herci oblečeni třeba od Diora (pokud se tak dohodne), ale např. nemůže použít sponzorské peníze na mzdy a honoráře. Každý podnikatel tudíž raději zaplatí mohutnou recepci po představení, než aby přispěl na provoz divadla. Takže založit obecně prospěšnou společnost lze, ale co dál? Správní rada této společnosti bude za daných okolností sborem, který nemůže poskytnout finanční prostředky. To je odpověď na otázku, kterou si V. Petříček klade: proč žádný zřizovatel dosud nezrušil statut…

28.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

28.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte