Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Zahraničí

Opět na bednu od mýdla

O vládě Johna Majora se v Londýně tvrdí, že se - řečí politického žargonu - nevyhne žádné banánové slupce, která se jí připlete do cesty. Karikatura ustaraného Majora, který vyjde před Downing Street, pečlivě se rozhlédne po Whitehallu a pak se vydá k nejbližší slupce od banánu, aby na ní uklouzl a upadl, patří v britském tisku ke koloritu, na který se již žádný kreslíř nenárokuje copyright. Paradoxní je, že pomyslné banánové slupky politických karambolů hážou Majorovi do cesty častěji jeho političtí přátelé než oponenti.

Radnice jsou byznys

Britská Konzervativní strana se ještě nevzpamatovala z porážky v komunálních volbách v Anglii a takřka na zápraží její centrály na Smith Square vyklíčila koncem minulého týdne další nepříjemnost. Nezávislý auditor John Magill, který prověřoval sedm let účty konzervativní radnice v londýnské vládní čtvrti Westminsteru, došel k závěru, že bývalá starostka Shirley Porterová připravila společně s několika nejbližšími spolupracovníky britské daňové poplatníky o 31 milionů liber. Přibližně tolik činí ztráta z prodeje městských bytů potenciálním voličům konzervativců. Radnice je prodávala pod cenou, aby získala hlasy nájemníků v komunálních volbách. Auditor chce, aby Porterová, která již není ve funkci, uhradila finanční schodek ze svého.Při pohledu zvenčí je korupce voličů kvůli komunálním volbám málo srozumitelná. Britská samospráva i státní správa totiž mají velmi omezené pravomoci. "Rozhodují maximálně o barvě…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.