Teatrální pokání, ve kterém se nazývá „ruským zvířetem“ a přiznává, že své klienty okradl o dvě stě milionů korun, učinil minulou sobotu na inzertní ploše deníku Právo devětadvacetiletý ruský podnikatel Alim Karmov. Použil naprosto originální metodu, jak se vyhnout trestnímu stíhání. Lidem, kteří do jeho společností Futurum Aurum a 1. Finančního a stavebního koncernu vložili peníze, dal po zveřejnění inzerátu podepsat smlouvu, která je učinila tichými společníky. Podle textu dohody teď okradeným nezbude než čekat dalšího půl roku, co Karmov podnikne a jestli své peníze vůbec uvidí. Pokud by ovšem nepodepsali, mohla by policie vzít Karmova do vazby, což by pro okradené znamenalo definitivní konec nadějí. Lidé, kteří naletěli na loňskou masivní reklamní kampaň, proto pochopitelně raději se „svým podvodníkem“ spolupracují, a policie je bezmocná.

První fígl

Obsah Karmovova sdělení není až zase tak překvapivý. Kampaň společnosti Futurum Aurum slibující pětadvacetiprocentní úrok vzbuzovala nedůvěru, a především policie očekávala, že Rusova akce dopadne tak, jak nakonec dopadla - krachem. Ale i policisté byli nakonec překvapeni - očekávali, že Futurum Aurum disponuje takovým kapitálem, že aspoň jednou pětadvacetiprocentní úrok vyplatí (pravděpodobně vypráním špinavých peněz). Ruským spekulantům by se tato investice mnohonásobně vrátila, neboť by s její pomocí nalákali nové důvěřivé zákazníky. Proto si teď policejní experti kladou otázku, kdo nebo co…

12.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

12.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte