Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Ruské zvíře v českém cirkuse

Teatrální pokání, ve kterém se nazývá „ruským zvířetem“ a přiznává, že své klienty okradl o dvě stě milionů korun, učinil minulou sobotu na inzertní ploše deníku Právo devětadvacetiletý ruský podnikatel Alim Karmov. Použil naprosto originální metodu, jak se vyhnout trestnímu stíhání. Lidem, kteří do jeho společností Futurum Aurum a 1. Finančního a stavebního koncernu vložili peníze, dal po zveřejnění inzerátu podepsat smlouvu, která je učinila tichými společníky. Podle textu dohody teď okradeným nezbude než čekat dalšího půl roku, co Karmov podnikne a jestli své peníze vůbec uvidí. Pokud by ovšem nepodepsali, mohla by policie vzít Karmova do vazby, což by pro okradené znamenalo definitivní konec nadějí. Lidé, kteří naletěli na loňskou masivní reklamní kampaň, proto pochopitelně raději se „svým podvodníkem“ spolupracují, a policie je bezmocná.

První fígl

Obsah Karmovova sdělení není až zase tak překvapivý. Kampaň společnosti Futurum Aurum slibující pětadvacetiprocentní úrok vzbuzovala nedůvěru, a především policie očekávala, že Rusova akce dopadne tak, jak nakonec dopadla - krachem. Ale i policisté byli nakonec překvapeni - očekávali, že Futurum Aurum disponuje takovým kapitálem, že aspoň jednou pětadvacetiprocentní úrok vyplatí (pravděpodobně vypráním špinavých peněz). Ruským spekulantům by se tato investice mnohonásobně vrátila, neboť by s její pomocí nalákali nové důvěřivé zákazníky. Proto si teď policejní experti kladou otázku, kdo nebo co…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.