Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Opět šance pro Jelcina

Ruské parlamentní volby ze 17. prosince vyzněly tak, že se do Státní dumy dostaly jen čtyři politické subjekty. Naplnily se tedy obavy těch, kteří požadovali přezkoumání volebního zákona a snížení pětiprocentní bariéry na pouhá 3 procenta: obávali se, že nová Duma bude nereprezentativní a ruská zákonodárná moc nefunkční.

Ruské parlamentní volby ze 17. prosince vyzněly tak, že se do Státní dumy dostaly jen čtyři politické subjekty. Naplnily se tedy obavy těch, kteří požadovali přezkoumání volebního zákona a snížení pětiprocentní bariéry na pouhá 3 procenta: obávali se, že nová Duma bude nereprezentativní a ruská zákonodárná moc nefunkční. Nic na tom nemění fakt, že díky výsledkům v jednomandátových obvodech získá několik málo křesel i pár dalších stran. Koneckonců ani dosavadní parlament, v němž bylo subjektů mnohem více, nebyl po překvapivém vítězství „liberálních demokratů“ Vladimira Žirinovského v prosinci 1993 příliš akceschopný. A to bývá v zemi se silnou prezidentskou vládou často osudné.Prezident Jelcin se od minulé středy cítí „opět zcela zdráv“, a tak se zdá téměř jisté, že vedle skutečných zdravotních potíží byly příčiny jeho hospitalizace a pobytu v sanatoriu taktické. Ačkoliv je neblahý vývoj v Rusku způsoben mimo jiné Jelcinovým sklonem k samovládě, nenajde se nyní nikdo, kdo by ho mohl činit zodpovědným za výsledky parlamentních voleb. Také proto se Jelcinovi - navzdory neuvěřitelně nízké popularitě - rýsuje šance na comeback, a to dokonce v heroické podobě vítěze nad komunismem.

Jak nebezpečný je Zjuganov

Když už bylo vítězství ruských komunistů jasné, jejich šéf Gennadij Zjuganov učinil první krok vůči světu, a především vůči Západu: ujistil, že zahraniční investoři se dalšího politického vývoje v Rusku nemusejí obávat. Příznačný byl také rozhovor,…

52.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

52.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte