Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Rozhovory

Nejvíc proher máme kvůli vlastní neschopnosti

Rozhovor s Richardem Falberem.

RICHARD FALBR se narodil r. 1940 ve Velké Británii. Jeho rodiče, český interbrigadista a Španělka, se seznámili během španělské občanské války. Po maturitě pracoval v zahraničním obchodě (Strojexport, Strojimport), v letech 1963–69 učil jazyky na škole ministerstva vnitra ČSSR, což je podle něj jediným důvodem, proč má pozitivní lustrační osvědčení. V archivních záznamech je však uvedeno, že také prohlížel poštu přicházející ze zahraničí na čtecím přístroji Jezero, speciálním patentu StB (otázku na toto téma v rozhovoru odmítl). V letech 1970–89 pracoval jako odborový právník, krátce byl právníkem zoo v Tróji. Od r. 1990 působí ve vysokých funkcích v odborech: v letech 1990–93 byl prezidentem Československé komory odborových svazů, od dubna 1994 je předsedou Českomoravské komory OS. V letech 1992–93 byl také místopředsedou ČSSD. R. Falbr je považován za nejschopnějšího domácího odboráře - někdy bývá nazýván „táta pracujícího lidu“. Hovoří výborně anglicky, španělsky a rusky. Je ženatý, má dvě děti.

Tvrdíte, že odbory by měly být silné. Co si pod tím představujete?

Pod tímto pojmem si představuji základní organizace s odboráři, kteří vědí, proč jsou v odborech, fungující odborové svazy, vlivnou a akceschopnou centrálu.

Dobře, ale co to znamená? Svazy, kterým stačí zavelet, a je stávka? Které něco nařídí managementu, a on to poslušně splní? Nebo naopak ty, v jejichž odvětví je klid a vysoké platy?

Silné…

51.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

51.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte