Podzimní konference hlavních britských politických stran - konzervativců a labouristů - patří ve Spojeném království ke stejně tradičním a neměnným rituálům a institucím, jako je čaj o páté, výměna stráží před Buckinghamským palácem či úterní a čtvrteční Question Time britských ministerských předsedů v parlamentu.

Co všechno se může stát

První dva říjnové týdny jsou zvláštním časem, kdy se obvykle rezervovaní Britové dokáží rozohnit, kdy zapomínají na anglické džentlmenství a z řečnických tribun častují své politické protivníky přízvisky a výpady, které pak pro zbytek sezóny uschovají zase hluboko na dno svých slovníků. Obvykle uctivý ministr zdravotnictví Stephen Dorell, který má pověst „hodného hocha“, neváhal přirovnat svou stínovou partnerku, stárnoucí Margaret Beckettovou, ke „gotické vykopávce“, na kterou měl ještě jako ministr kultury vydat certifikát památkové péče.Konference jsou i časem stranických plesů a báječných nočních flámů, stranických intrik a nekonečných filozofických rozprav o podstatě politické moci. Avšak někteří z delegátů - sotva se vzdálí rodinným krbům - zapomínají na mořském břehu konferenčních center na dobré mravy a vychování. Docela dobře by o tom mohl vyprávět bývalý konzervativní ministr Tim Yeo, který se před dvěma lety zapomněl v Blackpoolu na hotelovém pokoji se sličnou delegátkou z Londýna, což ho o devět měsíců později stálo ministerské křeslo a rodinný skandál. Nemanželská dcerka Anna-Marie se narodila devět…

42.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

42.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte