Léčitelství není pohádka

Na článek Léčení zázrakem (Respekt 24/95) považuji za nutné reagovat, a to nejen proto, že já osobně jsem označován za jasnovidce, což považuji za degradování mé činnosti, ale pro viditelně malou informovanost autora tohoto článku, zřejmě vinou informátorů, i přes zřejmou snahu o jakousi objektivitu.Už v prvním odstavci nadepsaném Na stopě podvodu je jakási nepřesnost ve vyjadřování. Totiž alternativní medicína není vystavena kritice, ale nenávistným výpadům, jejichž podkladem je všechno jiné než snaha pomoci lidem, o „vědeckosti“ těchto výpadů ani nemluvě. Jméno společnosti pro pronásledování alternativní medicíny je vskutku voleno velmi příhodně. Totiž jméno Sisyfos nesymbolizuje jen ono valení balvanu do kopce, ale především nezřízenou touhu po moci, po vládnutí, schopnou dopouštět se podvodů a klamu, jak tomu je v báji o onom korintském králi.

A ten balvan je trest za takové jednání. Vskutku velmi výstižné.Dále se zde skládají léčitelé pouze z vyložených podvodníků a těch co ubližují nevědomky. Čili podle tohoto odstavce a zřejmě i spolku Sisyfos není v českém národě ani jediný poctivý léčitel, ani jediný úspěšný zásah léčitele. Nevím, jak to nazvat, aby to nebylo žalovatelné, ale rozhodně je to žalostné, a myslím, že i naprosto nedůstojné.A pokud jde o „vážné myšlení“ členů spolku Sisyfos vyjádřené ve…

35.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

35.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte