Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Lynč v Anenském údolí

Pro školáky ve východočeském Vamberku skončil letošní rok divoce: místo prázdninového loučení padaly rány, místo rozdávání květin se vyšetřovalo.

Pro školáky ve východočeském Vamberku skončil letošní rok divoce: místo prázdninového loučení padaly rány, místo rozdávání květin se vyšetřovalo. Trest učitelky Nadi Böhmové (45) nad dvěma žáky páté třídy se stal nejzávažnějším školním incidentem v České republice posledních let. Oběti rituálního bití jsou dnes v péči psychologa a nad další kariérou přísné pedagožky se vznáší otazník.

Špalky u ohně

Ve čtvrtek 29. června dopoledne si pátá třída vamberské školy vyrazila na výlet k blízkému hradu Potštejnu. Dva žáci, Robin Jelínek a Michal Matoulek, se na túru oblékli příliš teple a učitelka Böhmová je pustila domů zbytečný oděv odložit. Se zbytkem třídy se pak měli sejít na nedalekém mostě.Zatímco děti s pedagožkami (výletu se účastnila ještě jedna učitelka) mlsaly v cukrárně za mostem zmrzlinu, Robin s Michalem dorazili na smluvené místo, a když spolužáky nenašli, vydali se na hrad sami. Naďa Böhmová poslala po marném čekání kolegyni s třídou do Anenského údolí opékat buřty a sama se vypravila kluky hledat. Když je pak na hradě našla, nařezala jim v rozčilení na zadek: vzhledem k předešlému strachu pochopitelný trest. Za ostatními dětmi dorazila trojice během půl hodiny. Navzdory poměrně dlouhému času vztek z paní učitelky nevyprchal. V Anenském údolí proto nad provinilci vynesla další verdikt.O tom, co se vlastně u ohýnku stalo, dnes vypovídají jenom děti. Naďa Böhmová totiž s odvoláním na špatnou zkušenost s TV Nova nechce událost komentovat, a…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.