Minulý týden

Minulý týden

Stočlenné policejní komando rozehnalo sněm ukrajinské mafie v pražském restaurantu U Holubů. Za zpěvu písní na téma lásky a odpuštění prošel Mostem pochod křesťanů pro Ježíše Krista. V centru Břeclavi se objevili bobři. Likérka Božkov byla prodána do německých rukou. Prezidenti Havel a Walesa se v maďarském Keszthely shodli na tom, že současná Evropa „postrádá účinné páky“, jak vyřešit vražednou válku v Bosně. V souvislosti s nedávným pumovým atentátem na zlínského podnikatele byl vyslechnut bývalý šéf slušovického JZD František Čuba. Šest tisíc lidí přijelo do Vlčnova sledovat tradiční Jízdu králů. Premiér Václav Klaus se na nátlak veřejného mínění vzdal obecního bytu 5+1 nedaleko Pražského hradu, který mu přidělila radnice Prahy 6. Vyrostly první jarní houby. Dnešní moderní člověk začíná být vyšlechtěnou rasou a jeho přirozená odolnost vůči infekcím klesá, prohlásil ředitel Státního zdravotního ústavu Jaroslav Kříž. Podražila elektřina.

Na dětském hřišti v Bílině u Teplic bylo nalezeno dvouleté dítě, ke kterému se nikdo nepřihlásil. Mezi Prahou a Paříží začal jezdit pravidelný rychlík Heinrich Heine. Lékařský odborový klub zahájil přípravy na stávku za vyšší mzdy lékařů. Učitelé pohrozili stávkou v případě, že vláda do prvního září nezvedne jejich platy o dvacet procent. Odborové sdružení železničářů oznámilo, že pokud na dráze nebudou zvýšeny mzdy, vypukne stávka. Aparát sociálně demokratické strany vyhlásil stávkovou pohotovost kvůli zdržení výplat…

23.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

23.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivan Lamper

editor

Ivan Lamper
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2135

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte