Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Ekonomika

Uprostřed hry mění pravidla jen šílenec

O slovech generálního ředitele tak významné finanční instituce jako je Komerční banka není třeba pochybovat. Jestliže Richard Salzmann v České televizi prohlásil, že společnými silami už jsou české banky schopny financovat projekty řádově v desítkách miliard korun, jistě tomu tak bude.

O slovech generálního ředitele tak významné finanční instituce jako je Komerční banka není třeba pochybovat. Jestliže Richard Salzmann v České televizi prohlásil, že společnými silami už jsou české banky schopny financovat projekty řádově v desítkách miliard korun, jistě tomu tak bude. Šéf téměř největší české banky tak jako by zpochybnil jeden z argumentů Romana Češky, kterým předseda výkonného výboru Fondu národního majetku obhajoval pozvánku zahraničního kapitálu na privatizaci SPT Telecom. K Salzmannovým slovům se připojily i české leasingové firmy, které vlastně do jisté míry bankám konkurují: i ony by se prý rády na další privatizaci Telecomu přiživily. V době, kdy mnohé investice, včetně těch, které se uskutečňují formou leasingu, mohou vzbuzovat pochybnosti a zcela jistě nesou určité riziko, chápou leasingové firmy investice do Telecomu jako bezrizikovou šanci.

Vypsat soutěž je závazek

Pravdu má Salzmann, pravdu mají leasingové společnosti, jenže Česká televize při masírování diváckých mozků nechala bez povšimnutí, že světaznalý bankéř zároveň uvedl, že strategický partner se nezve do zajímavých a finančně náročných projektů jen kvůli penězům, ale také - nebo spíše především - proto, že s sebou přináší znalosti, které koupit nelze. A tyto znalosti samozřejmě žádná banka ani leasingová firma nemá. Jenže ani to není vše, o co dnes jde: ve hře je totiž také pověst České republiky jako standardní vyspělé země, která se chová tak, jak je v…

15.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

15.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte