NATO – Rusko

NATO odsuzuje výroky ruského ministra obrany Gračova, které považuje za „přehnané“, „extremistické“ a „kontraproduktivní“. Popuzují především jeho slova o tom, že by Rusko v případě rozšíření NATO do střední Evropy jednostranně vypovědělo smlouvu o omezení konvenčních zbraní v Evropě. Rusko by tak ztratilo mezinárodní důvěryhodnost, a proto Západ věří, že tyto výroky byly určeny spíše k „interní potřebě“.

Izrael

Izrael ve středu vypustil novou špionážní družici. Agentura AFP připomíná, že Izrael po skončení války v Perském zálivu zveřejnil záměr umístit ve vesmíru družice, které by sledovaly Irák a Írán, aby měl k dispozici čerstvé informace o zemích, které ohrožují židovský stát.

Rusko

Oslavy 50. výročí konce druhé světové války se stanou podle moskevského starosty „jedním z nejgrandióznějších svátků v historii Moskvy“. Na 9. května se chystají dvě vojenské přehlídky: dopoledne na Rudém náměstí defilé 4 500 válečných veteránů, po ní na Poklonné hoře přehlídka ozbrojených sil s 10 000 vojáky, 300 vojenskými vozidly a letectvem. Tento tah vychází vstříc zahraničním hostům, kteří mají výhrady proti krvavému postupu v Čečensku a odmítají klasické vojenské defilé. Zatím potvrdili účast vedoucí představitelé 27 států, včetně prezidentů Německa, Itálie, USA a Francie a premiérů Velké Británie, Španělska, Kanady, Nizozemí a Norska.

15.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

15.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte