Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Zahraničí

Mlžení, nebo ústup

Mlžení, nebo ústup

Proč se mluví o leteckých útocích v Bosně

Někdejší bosenské drama se mění ve frašku. Málokdo se ještě snaží skrývat, že v Ženevě se nikdy nic podstatného nevyřešilo a už ani nevyřeší, ani to, že v samotné Bosně rozhoduje právo silnějšího. Většina herců hraje už jen ze setrvačnosti a také zájem diváků rychle opadá.

Komparsisté války

Lord Owen, periodicky procházející obdobími bezbřehé naivity a hlubokého rozčarování, dokud „ze zdravotních důvodů“ neodstoupí, je už dávno jen jedním z vedlejších herců. Stejně tak odstupující velitel sil OSN v Bosně generál Briquemont chválí srbské velitele za korektní chování. Nejspíš je chápe jen jako profesionální kolegy a oceňuje vojenské vystupování důstojníků prošlých vojenskými školami doma a často stážemi na školách na Západě, zatímco jejich protivníkům, většinou samoukům, tato důležitá přednost schází.Generální tajemník OSN Butrus-Ghálí má vždy na paměti v prvé řadě finanční potíže své organizace a poté přání uchovat její alespoň základní prestiž. Bosna je pro něho jen nepříjemným a neřešitelným problémem. Veřejně vyhlašuje, že pokud ho jeho zvláštní vyslanec Jasuši Akaši požádá o povolení leteckých úderů NATO v Bosně, vyjádří se kladně. Ve svém dopise Karlu Kovandovi, předsedajícímu Radě bezpečnosti, nicméně sděluje, že jeho osobní stanovisko je záporné.Velmoci z Rady bezpečnosti se snaží halasnými projevy zakrýt, že cílem jejich snažení je vyvázat se z další odpovědnosti za…

05.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

05.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte