Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Zahraničí

Bobbittová versus Bobbitt

Bobbittová versus Bobbitt

Spojené státy: zákon v rukou jedince

Dnešního dne dosáhla Amerika nové hloubky. Ode dneška může každý v této zemi vzít zákon do svých rukou, prohlásil v pátek 21.ledna Tom Williamson, prezident Národní koalice svobodných mužů. Co se stalo? Předminulý pátek osvobodila porota ve virginském městě Manassas čtyřiadvacetiletou Lorenu Bobbittovou, obžalovanou z těžkého ublížení na zdraví poté, co v noci z 23. na 24.června 1993 uřízla svému manželovi přirození. Podle její vlastní výpovědi se o dva roky starší John Wayne Bobbitt tehdy vrátil z tahu s kamarády a znásilnil ji. „Vždy mu to přišlo moc brzy, styk se podobal znásilnění, zneužíval mě, už jsem to nemohla vydržet,“ opakovala Bobbittová několikrát při vyšetřování. Osudnou noc počkala, až manžel usne, vzala kuchyňský nůž, vykonala akt odplaty a odříznutý úd pohodila na ulici před obchodem sítě Seven- Eleven. Při procesu se ke svému činu přiznala, spáchala ho prý v sebeobraně po znásilnění, ale zároveň tvrdila, že si na něj nepamatuje. Porota nakonec rozhodla, že Bobbittová byla dočasně nepříčetná, a vynesla osvobozující výrok.

Kdo je oběť

Technicky vzato, skončilo vše happy endem: chybějící část těla byla nalezena, při složité operaci přišita na původní místo a podle názoru lékařů Bobbitt neutrpí žádné nepříznivé následky. Nechtěná popularita mu navíc vynesla přes čtvrt miliónu dolarů na darech mecenášů a honorářích za rozhlasová vystoupení i přednášková turné. Ani…

05.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

05.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte