Populační problémy nás nepálí

Česká delegace vystoupila v Káhiře proti sociálnímu inženýrství

V uplynulých dvou týdnech se v našem tisku objevovaly četné úvahy a komentáře reagující na káhirskou konferenci o populaci. Zpravidla se zamýšlely nad tím, jak řešit hrozící přelidnění, nebo hodnotily postoj katolické církve. Ze zpravodajství o samotné konferenci jsme se pak dověděli, jaká stanoviska zaujímají muslimské země, co vadí Číně, s čím nesouhlasí Vatikán, a třeba i to, že se na jeho stranu přidalo kromě dalších i Slovensko. Téměř zcela mimo pozornost zůstala otázka, jaké pozice vlastně na konferenci zastává Česká republika. To, s čím na konferenci pojedeme a co jsme tam poté prezentovali, se nestalo předmětem veřejné diskuse ani zájmem sdělovacích prostředků.Český zástupce na konferenci Igor Němec ještě během jednání v odpovědi na dotaz rozhlasových reportérů řekl, že česká delegace přijela s tím, že nepodepíše žádný dokument, který by cokoliv doporučoval jiným zemím. Z jeho vyjádření se zdálo, že tedy ani není o čem diskutovat a že naši zástupci jeli na konferenci nejspíš proto, že tam jeli všichni ostatní.

Starat se hlavně o sebe

Nezájem o to, co naši představitelé prezentovali na tomto mezinárodním fóru, je pochopitelný. Předně, ožehavá ideová témata jako potraty nebo postavení žen, která v řadě zemí tvoří zásadní politikum, u nás zkrátka politickými tématy nejsou. Ani naše křesťanské strany si o potratech netroufají mluvit, natož v…

38.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 17 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

38.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 17 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte