Muž, který se přestal holit

„Telekomunikační lidé“ zvolili svobodu, ale v ložnici se jim objevil šéf

Pondělí, osm hodin ráno. V programátorské firmě zvoní telefon. Vteřinu předtím začal pištět čajník, který se právě pokouší zkrotit žena držící na rukou řvoucí dítě. Ta žena jsem já. Zmateně beru sluchátko a vzhledem ke zvukové kulise se ani nesnažím předstírat sekretářku: „Prosím? Ano, promiňte, manžel, totiž pan inženýr, šel s prádlem na půdu…“ Reakce je tentokrát také neformální: "A bral si s sebou provaz?"Podobné tragikomické situace jsou na denním pořádku v každé domácnosti, kde se obývák proměnil v kancelář a na místě tradičního rodinného krbu plápolá obrazovka počítače. Muž si ráno nebere svačinu, aktovku, klobouk a neodchází do firmy. On sám je firma. Šéf a podřízený. Ten geniální pracovník, který zvládl zadaný úkol v neuvěřitelně krátkém čase. Ten hlupák, co musel celý víkend hledat chybu… Ten pán, který tu sedí celé týdny mezi námi, neoholený, v pantoflích.

Rozpad společnosti, nebo návrat domů?

Zatímco v českých zemích se dosud více než o nezaměstnanosti hovoří o tzv. manažerském stresu přetížených podnikatelů, někteří západní autoři pochybují, zda se ještě příslušníci euroamerické civilizace vůbec nalézají v „pracovní společnosti“. Následkem technologické revoluce se trvale zvedá produktivita práce a současně - především v průmyslu - klesá počet potřebných zaměstnanců. Lidská práce se stále více uplatňuje pouze v nevýrobních…

38.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 17 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

38.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 17 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte