Koupím akcie, značka: za hotové

Prodat cenné papíry přes inzerát je stále nejrychlejší

Ve většině českých novin se v poslední době opakovaně objevují nenápadné jednořádkové inzeráty. Jejich obsah je stále stejný: Koupím akcie, platba v hotovosti. Když ale na uvedené telefonní číslo zavoláte, dozvíte se, že musíte dojít (některé firmy nabídnou, že vás odvezou autem) k nejbližší přepážce Střediska cenných papírů. Tam dáte pokyn k převodu svých akcií a vzápětí skutečně dostanete peníze „na dřevo“. Cena je prý stejná jako na burze a inzerující firma si za „zprostředkování bere jen maličký poplatek“. Právě v tom je ale háček: poplatek totiž většinou dělá až třetinu prodejní ceny. Přesto je to nejjednodušší a hlavně nejrychlejší způsob, jak může prostý občan své akcie prodat. Všechny ostatní možnosti (burza nebo RM-Systém) jsou totiž mnohem zdlouhavější.

Místo hodin dny a týdny

Chcete-li prodávat na burze, musíte si nejprve najít prostředníka, který je jejím členem. To ovšem není snadný úkol, vzhledem k tomu, že většina z nich nemá valný zájem zabývat se obchody pod sto tisíc korun. Podle znalců prý záleží na momentální situaci na trhu. Od chvíle, kdy máte v kapse zprostředkovatelskou smlouvu, pak trvá ještě několik dnů, než se vaše akcie skutečně dostanou na burzovní seanci (nejkratší interval jsou tři dny). Během této doby si totiž firma ve Středisku cenných papírů ověřuje, zda jste skutečně majitelem akcií. Ředitel jedné z divizí Podniku…

33.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 17 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

33.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 17 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte