Jak se bránit starým zlozvykům

Proč si už zase musíme držet nos

Kdo se dobře a pozorně dívá kolem sebe, všimne si stále horší kvality veřejných toalet skoro v každém městě, restauraci či nádraží. Samozřejmě, že ne z každého záchodu se line zápach, ale je ho opět víc než dost. Navrací se staré předlistopadové zvyky.

„Plíživá kontrarevoluce“

Stav našich toalet je pouhým symbolem něčeho, co lze s jistou dávkou černého humoru nazvat „plíživá kontrarevoluce“. Podívejme se na všemožné služby. V mnoha obchodech se už opět prodavačky chovají neurvale k zákazníkům a svou práci dělají otráveně a neochotně. Přispívají tak pomalu ale jistě k opětovnému zhoršování společenské pohody a lidských vztahů, které se začínaly slibně zlepšovat před dvěma či třemi roky. Totéž platí pro mnohé číšníky, a dokonce i pro ty, zaměstnané v luxusních restauracích.Tento trend je snad nejrozšířenější na průmyslových pracovištích všeho druhu. Ve velkých podnicích a v prostředí stále trvající přezaměstnanosti se „kontrarevolucionáři“ snadno probíjejí nesmělou a nebo vůbec neexistující obranou poctivých zaměstnanců. Dokonce i mnozí začínající podnikatelé a noví majitelé podniků se často spoléhají na osvědčené kádry, kterým se často dokonce daří - především díky kontaktům z minulosti - přesvědčit i mnohé zahraniční firmy. Návrat starých zlozvyků je markantní i na ministerstvech, státních úřadech, okresech, v úřadovnách samosprávy, na školách a školských úřadech. Zde byly…

47.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 18 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

47.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 18 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte