Některým lidem jsem nebezpečný,

říká předseda KDS Václav Benda

Předseda KDS dr.Václav Benda (1946) vystudoval filozofii a kybernetiku na Karlově univerzitě v Praze. Byl jedním z prvních signatářů Charty 77 a byl dvakrát jejím mluvčím (1979 a 1984). V roce 1979 byl za členství ve Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných odsouzen na čtyři roky vězení. V prosinci 1989 dr.Benda založil Křesťanskodemokratickou stranu (KDS) a byl kooptován do Federálního shromáždění. O rok později byl zvolen poslancem FS za koalici KDU a v roce 1992 za koalici ODS, KDS. Václav Benda je ženatý a má šest dětí. Je katolického vyznání, obdivuje M.Thatcherovou a rád hraje karty a šachy.

Počátkem roku se poměrně obsáhle psalo o rozporech uvnitř KDS. Nyní se pouze čas od času rozcházejí stanoviska jejích jednotlivých představitelů. V případě aféry Wallis jste například zpochybnili práci ředitele BIS Stanislava Devátého, zatímco váš poslanec Tomáš Svoboda pana Devátého podpořil. Je to způsobeno nedostatkem komunikace uvnitř strany, nebo nějakými zásadnějšími rozpory?Především musím říci, že pro KDS je charakteristické, že se důsledně drží svého volebního programu. To, že v posledních měsících došlo k jednomu či dvěma případům, kdy představitel strany zaujal jiné stanovisko než její vedení, není třeba zveličovat. Podle mě stanovisko vedení strany a názor pana poslance Svobody nejsou v zásadním rozporu. Pan poslanec z titulu své funkce - předsedy kontrolního výboru BIS - tlumočil…

36.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 30 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

36.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 30 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte