Ad: Jan Lopatka

(Respekt č.29/1993)Andrej Stankovič má jen poloviční pravdu, když praví, že ve „výboru Svazu spisovatelů“, který v roce 1965 zlikvidoval časopis Tvář, „byl např. E.Golstücker, I.Klíma, M.Kundera a L.Vaculík“, Nuže, třetí sjezd Svazu čs.spisovatelů (22.- 24.května 1963 v Praze) zvolil do svého ústředního výboru Ivana Klímu a Milana Kunderu, nikoli však Eduarda Golstückera či Ludvíka Vaculíka.Andrej Stankovič se mýlí, říká-li, že když „v Literárních novinách došlo na propuštění, byl Jan Lopatka na řadě samozřejmě první“. Ze třinácti lidí, kteří odešli z redakce během let 1990–92, byl Jan Lopatka nikoli první, nýbrž poslední.Andrej Stankovič mystifikuje veřejnost, hovoří-li o „nechutné kampani“, jež provázela Lopatkův odchod z redakce Literárních novin a vyvolala „reakci v podobě protestního dopisu asi 20 spisovatelů“. Stankovič, jeden ze signatářů onoho ultimativního listu Lopatkových přátel, si jistě vzpomene, že „kampaň“ byla (či spíše měla být) vyvolána právě až onou peticí.

30.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 27 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

30.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 27 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte