Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Slepé uličky diplomacie

Slepé uličky diplomacie

Vstup České republiky do NATO není na pořadu dne

Je všeobecně známo, že diplomacie je světem svého druhu, v němž platí zvláštní pravidla. Diplomatická praxe reflektuje politickou realitu specifickým způsobem, který je zpravidla nezbytným předpokladem pro smírné řešení konfliktů v mezinárodních vztazích. Současně jí ovšem hrozí stálé nebezpečí, že podlehne zkreslené optice a vytvoří si kolem určitého problému jakýsi umělý, vykonstruovaný „mikrosvět“, který se s realitou nakonec zcela míjí.

Papírová politika

Americký časopis TIME nedávno uveřejnil reportáž ze srbsko-muslimské fronty v Bosně. Rozhovory redaktora se srbskými bojovníky by se měly stát povinnou četbou pro všechny vyjednavače OSN či ES, jejichž „mírové“ úsilí se stalo svým způsobem nejúčinnější záštitou srbské agrese v Bosně. Všichni tito Srbové - obyčejní vojáci i důstojníci nebo předáci milicí - jednoznačně odmítli ustoupit z obsazených pozic, jak by to právě v jejich konkrétním případě předpokládal tzv. Vance-Owenův plán. Jakýkoliv plán o Bosně, dohodnutý v mezinárodních institucích a podepsaný kýmkoli, totiž podle nich neznamená vůbec nic. Rozhodující jsou pro ně zbraně, s jejichž pomocí hájí a budou hájit dobyté pozice proti všem, NATO a OSN nevyjímaje.Existuje dostatek dalších svědectví a důkazů, že po více než roce bojů v Bosně, probíhajících bez jakýchkoli pravidel a v situaci naprosté dezintegrace tamního společenství, smýšlí takto téměř všichni…

25.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

25.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte