Naše ambice byly trestuhodné

říká ministr průmyslu a obchodu ČR VLADIMÍR DLOUHÝ v rozhovoru pro Respekt

Ing. Vladimír Dlouhý, CSc. (1953) studoval ekonomii (obor ekonomicko-matematické výpočty) na Vysoké škole ekonomické v Praze a na univerzitě v Lovani (Belgie). Po studiích krátce učil na VŠE a od roku 1983 byl nejprve vědeckým pracovníkem a pozdějí zástupcem ředitele Prognostického ústavu ČSAV. Až do konce roku 1989 byl členem KSČ.V listopadu 1989 byl Dlouhý jmenován místopředsedou vlády národního porozumění s předsedou Státní plánovací komise. Následující rok byl za OF zvolen poslancem Federálního shromáždění a jmenován ministrem hospodářství ČSFR. Dnes je ministrem průmyslu a cestovního ruchu a místopředsedou Občanské demokratické aliance. Je ženatý, má dvě děti a v oficiálním životopise jako koníčky uvádí literaturu a hudbu.

Můžete jako ministr vlády vyjmenovat nějaká pozitiva, která mělo závažné rozhodnutí vlády pozastavit vydávání akcií z kupónové privatizace?Nemohu.Vy osobně jste to rozhodnutí podpořil, nebo ne? Viděl jste to tenkrát jinak?Použiji citátu jednoho svého kolegy: Lyžovat se má v zimě, ne když rostou borůvky. Domnívám se, že to bylo účelné v listopadu.

Reforma čeká i Západ

Země ES ve svém přístupu k východním sousedům stále kopírují bývalou železnou oponu. Kdy se podle vás tento přístup změní?Poslední vyhlášení významného člena francouzské vlády například tvrdí, že je paradoxní hledat integraci západních zemí…

17.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

17.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte