Vážený pane Mlynáři,

Je samozřejmě Vaší věcí, jak hladovku a její motivaci hodnotíte. Pokud však ve stati uvádíte vyložené lži nebo na základě tendenčně překrouceného pojetí povinnosti lékaře mne označujete za neseriózní a problematickou postavu, jsem nucen na Vaše neseriózní a problematické závěry reagovat.

Nevím, jaký důvod vás vedl k tomu, že bez ověření lehce dostupných faktů uvádíte ve stati bezprecedentní lži, že v polovině srpna 1989 jsem za okno svého domku vyvěsil text petice Několik vět atd…

Tedy: žádný text petice Několik vět za oknem mého domku nikdy nevisel. Který z policistů provádějících domovní prohlídku umístil na dveře mé mansardy Vámi citovaný nápis, mi není známo dodnes. Je ovšem zarážející, s jakou jistotou si dovolujete veřejně tvrdit, že obojí jsem provedl já.

Pokud jde o Váš odkaz na povinnost lékaře zachránit pacientovi život i proti jeho vůli, „zapomenul“ jste uvést zásadní, tj. že tato situace je přesně vymezena příslušnými ustanoveními zák.č. 20/1966 Sb. o péči o zdraví lidu. Žádné z těchto ustanovení pak nehovoří o zneužívání psychiatrie k vytvoření „zákonných“ předpokladů a podkladů pro podobnou "záchranu " života - tj. pro ryze účelový zákrok, s cílem zlikvidovat hladovku, která je mocným nepříjemná. To je vše, co považuji za nutné k Vašemu celkově zavádějícímu pojednání říci. Žádost o uveřejnění tohoto otevřeného dopisu pochopitelně připojuji. O tiskovou opravu zrovna tak.

MIROSLAV MAREČEK

v07.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v07.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte