Nemazlivý polibek

S Rádiem Kiss přišla nová agresivita

Je čtvrtek 11.listopadu, 22 hodin 27 minut. Poslouchám Rádio Kiss. Jistá Daniela Křivková, zastavená redaktorem na ulici, právě vyhrává 200 Kčs. Říká totiž, nejspíš poučena nabádavými moderátory („Nezapomeňte větu, na kterou se vyhrává!“), že svůj přijímač přeladila na 98 FM. Kdyby to měla napsané na papíře či vylepené na autě - byla by bohatší o 500 Kčs. Pět minut nato moderátoři posluchačům sugerují, že „některé stanice asi nemají rády hudbu, kterou pouštějí, neboť ji přerušují svými vstupy“ a že „v Praze je nyní rádio, které pouští hudbu tak, jak si ji pouštíte doma, tedy bez přerušování“. Tím skvělým rádiem je pochopitelně Kiss. Tím zlým je míněna především Evropa 2.

Boj o produktivního občana

„To je klasický příklad komparativní reklamy, které se slušní byznysmeni snaží vyhnout,“ říká Josef Vlček z Evropy 2, jež se charakterizuje jako klidná stanice pro střední generaci (rozumějí jí lidi ve věku 25 - 40 let), tedy pro nejproduktivnější skupinu obyvatel. Na tu míří i Rádio Kiss. Tato stanice, pouštějící hudbu 60. - 90.let, se uvedla reklamní kampaní, která poněkud šokovala i otrávila. Do ulic vyšli studenti v tričkách s logem stanice na prsou a rozdávali samolepky na skla aut. Mnoho míst přikryly „kissácké“ transparenty a billboardové plakátovací plochy se začervenočernaly logem KISS. Na VKV, přesně na frekvenci 98,1 MHz - nikoliv 98 MHz, to je reklamní „zaokrouhlení“ - se…

v46.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 18 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v46.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 18 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte