Komunismus konce století

Bludný kruh ekologického fanatismu

Pardubický konflikt mezi organizovanými ochránci koní a ochránci dostihů se evidentně strefil do neobyčejně citlivého místa společenského povědomí. Nejde jen o přecitlivělost na policejní obušky či o smutný paradox (televizním sestřihem dokonale pointovaný) zběsilé rvačky dvou stran, z nichž každá věřila, že hájí zájem a bezpečí koní, a jejímž výsledkem byl jen lidský i koňský masakr. Pardubický incident se dotkl problému mnohem hlubšího, který zatím není dostatečně ventilován.

Dobro s velkým D

Snad v žádné jiné oblasti nepanuje tak zásadní shoda jako v ekologii. Všichni si přejeme čistý vzduch, vodu, prostředí a potraviny. Inteligentní omezování osobní potřeby se už dávno stalo součástí kultivace životního stylu a úspornost nutnou podmínkou vývoje nových technologií. Nikdo dnes nediskutuje o tom, že ekologická odpovědnost je nejvyšší civilizační prioritou.Problémy se objevují až kolem faktu, že řada zelených není s mírou praktické ekologizace spokojena a svojí útočností uvádějí většinu společnosti do rozpaků. Zahanbují nás tím, že chtějí dobro víc než my, a to absolutně. Drtivá většina jejich aktivit je ale společnosti nesympatická svým negativismem a nekonstruktivností. Protože ale ekologie je dobro s velkým D, kterého nebude nikdy dost, jsou sporné momenty zmíněných aktivit raději tolerovány.Nesmiřitelnost zelených radikálů bývá vysvětlována aktuálností ekologické katastrofy,…

v42.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 18 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v42.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 18 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte