Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Zahraničí

Podporujte vítěze

Podporujte vítěze

Co naznačují sjezdy amerických stran

Dozněly fanfáry, jásot a povzbuzující či protestní pokřik. Kolem půl miliónu červených, modrých a bílých balónků se sneslo z vysoké kopule houstonského Astrodomu na tisíce republikánských delegátů. Ti je rozšlapali, ignorovali nebo si je vzali s sebou jako suvenýr. Rockové skupiny, folkoví a country zpěváci, ale i dechovky, zabalili své nástroje a vydali se za výdělkem do jiných krajin. Skončil sjezd Republikánské strany a prezident Bush byl nominován za kandidáta do blížících se prezidentských voleb.Republikánský sjezd se pramálo lišil od sjezdu demokratů, který skončil před měsícem v newyorské sportovní hale Madison Square Garden. I tam padaly červené, modré a bílé balónky na tisíce delegátů a podobné rockové skupiny, folkoví a country zpěváci a dechovky skončili své tradiční i extravagantní hudební projevy. Za podobného jásotu byl guvernér Clinton jmenován kandidátem Demokratické strany.

Kampaň pro televizní diváky

Pro konzervativního Evropana je taková show skutečně trochu „silná káva“. Příliš křiku, muziky a nabubřelých frází do nebe chválících vlastní kandidáty a přehnaně ponižujících kandidáty konkurenční strany. Ale je možný i jiný pohled za povrchní symboly, projevy a balónky, tolik zdůrazňované na obrazovkách, který ukáže, že nejde o žádnou nezodpovědnost.Nominace začaly asi před rokem na místní úrovni. V každém státě proběhly v zákonem určené době primární volby, ve kterých…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 15 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 15 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.