Pasáci daně neplatí

Prostituce a obchod se ženami

Před listopadem 1989 odhadovali policisté počet prostitutek v Praze asi na dva tisíce. Dnes je jich více než dvacet tisíc. Podle našich zákonů prostituce trestná není, v souvislosti s ní však dochází k řadě trestných činů. Jde o loupežná přepadení, ohrožování mravní výchovy mládeže, obchod s drogami a především kuplířství doma i v cizině.

Deset zákazníků denně

„V šestnácti jsem byla bez práce. Ani jsem se nesnažila ji najít. Živil mě přítel, občas jsem se s někým vyspala za peníze - připadalo mi to úplně normální. Potom jsme se rozešli,“ vypráví vyšší, nepříliš výrazná blondýna, která si říká Magda. Sedíme v kavárně v dolní části Václavského náměstí. Dívka se rok živila prostitucí, z toho více než měsíc v podstatě nedobrovolně v Itálii."Jednou jsem sbalila chlápka, který mi nabídl, že se bude o mne starat. Nic jsem proti tomu neměla. Bylo to jednodušší, Robert - to byl ten chlápek - uměl německy a nebylo pro něho těžké sehnat cizince. Taxa byla kolem šedesáti marek. Nejdřív jsem si většinu peněz nechávala, potom jsme se dělili půl na půl.Po dvou měsících přišel, že bychom mohli vyjet na měsíc někam ven. Že si v Rakousku můžeme přijít až na osm tisíc šilinků denně. Taky mi představil nějakou Moniku, bylo jí osmnáct, že pojede s námi, postará se o obě. Už tenkrát mě mohlo napadnout, že je to podraz. Ale já viděla, jak si za měsíc vydělám přes sto tisíc korun a představovala si, co za to…

v17.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 16 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v17.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 16 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2878

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte