Černý pátek ve FS

Poslanci odložili návrh daňové soustavy

Daně jsou nervy státu. V pátek třináctého března však federální parlament rokování o návrhu nové daňové soustavy odsunul. Pokud se poslanci FS nevzpamatují na své poslední schůzi v dubnu, pak od 1.1.1993 nebude možné zavést nový daňový systém. A to ani tehdy, když by nové zákonodárné sbory schválily daňovou soustavu na svém podzimním zasedání po volbách. „Na informační kampaň a nezbytnou přípravu je totiž potřeba minimálně šest měsíců. Jinak daňové orgány nezačnou efektivně pracovat. A spustit nové daně uprostřed roku by v celoročním bilancování způsobilo chaos,“ říká Jan Klak, náměstek federálního ministra financí.Co by odklad nové daňové soustavy způsobil? O další rok déle tak budou státu nezadržitelně unikat miliardy nezdaněných korun, o rok déle bude pěstovat překupnictví a ne podnikání. Namísto podmínek pro tržní ekonomiku nám parlament svou neschopností chystá cestu balkánskou. Čekání na zahraniční kapitál bez jasných daňových pravidel je čekáním na smrt.

Parlament podle Parkinsona

„Nedokážu vám jen tak - bezprostředně odpovědět proč jsem hlasoval za odložení projednávání zákona. Musel bych nahlédnout do svých podkladů,“ říká poslanec Battěk. Podívat se do podkladů ale odmítl: „Nezlobte se, ale to bych opravdu nemohl. Jsem zavalen prací.""Co já vím,“ vysvětluje poslanec Roubal z ODU - VPN důvod, proč vůbec nehlasoval. „Nejspíš jsem zapomněl stisknout tlačítko.“

Trh…

v12.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v12.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte