Jsem znepokojen stanoviskem Čs.strany lidové a ostatních sedmi převážně levicových stran k problematice lustrací, které bylo zveřejněno 1.2.1991 v Lidové demokracii. Argumenty jako „Samotná spolupráce se Státní bezpečností nebyla a není trestným činem“ nebo „Za současného stavu představuje celá tato záležitost hrozbu diskreditace naší republiky před celým světem“ považuji za nehorázné. Jestliže nás něco před celým světem diskredituje, tedy určitě to, že i nejvyšší státní funkce zastávají lidé, kteří se Státní bezpečností spolupracovali, a my nejsme až do dnešní doby schopni se s nimi vypořádat.

Musím konstatovat, že Křesťansko-demokratická strana má k této problematice zcela opačný postoj než Čs.strana lidová. Naše strana požaduje zveřejnění všech prokazatelných spolupracovníků StB. Abychom dokázali, že celou věc myslíme vážně, rozhodli jsme se už v této době požádat o lustraci všech svých funkcionářů stejně tak, jako jsme učinili v případě našich kandidátů pro parlamentní i komunální volby.

v06.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v06.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte