Přestože byl týden od 27. do 31.května pro poslance ČNR týdnem ‚volným‘, budova českého parlamentu ani v těchto dnech neosiřela. Hned v pondělí 27.května přijala Dagmar Burešová rakouského spolkového kancléře Franze Vranitzkého a jeho doprovod. Na setkání, kterého se účastnili i další poslanci českého parlamentu, ocenila, že Rakousko jako jedna z prvních evropských zemí začalo po listopadu 1989 pomáhat Československu při uskutečnění demokratizačního procesu a při zavádění tržního hospodářství. Franz Vranitzky v rozhovoru s českými hostiteli zdůraznil myšlenku společné Evropy, jež počítá s tím, že bude integrovat jednotlivé národy i regiony, aniž by ztratily svou identitu. V souvislosti se sjednocující se Evropou se zmínil i o potřebě uvolňovat hraniční komunikace a přechody.

V úterý začal v budově ČNR třídenní seminář o legislativních otázkách nezávislého rozhlasového a televizního vysílání. Sešli se na něm zástupci především rozhlasových stanic, které buď už vysílací licenci obdržely, nebo o ni žádají. Hosty a zároveň lektory byli odborníci ze Severního Porýní - Vestfálska, kteří účastníky seznámili s tvorbou příslušné legislativy v SRN i v jejich spolkové zemi. Diskuse se rozvinula hlavně kolem autorských práv, významu zákonů o rozhlase a spojích, rozdělování kmitočtů a mezinárodní koordinaci frekvencí. Účastníci se mj. dozvěděli, že rozhlasové vysílání v Německu je záležitostí jednotlivých zemí a spolková vláda nemůže do této oblasti zasahovat. Jednotlivé země…

v22.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v22.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte