Jste v opozici, ale ve Slovenské národní radě je vaše hnutí silné. Bez vašeho souhlasu nemůže projít žádný důležitější návrh zákona. Jak se podle vás bude situace vyvíjet dál?

Východiská zo situácie sú celkom reálne. Ale najprv sa vrátim k momentu, ktorý slovenskú verejnosť znepokojuje. Je to fakt, že určitá skupina osôb si privlastnila nárok na rozhodovanie o veciach politických i štátnych a rozhoduje o zložení vlády a o politike parlametu. Konkrétne sa jedná o personálne propojenie medzi VPN a KDH. Môžem presne povedať: medzi bratmi Čarnogurskými a pánom Františkom Mikloškom. Do určitej miery k tej skupine inklinuje pán Langoš, pán Flamík, pred tým to bol ešte pán Gál. Paradoxom je, že pána Čarnogurského do funkcie predsedu vlády neschválili kresťanskí demokrati, ale navrhovala ho VPN, pretože KDH schválilo niekoho iného - pána Oberhausera. To je supermanipulácia. VPN sa dobrovoľne zriekla výkonnej moci, odovzdala túto moc KDH. Spôsob, akým bolo nakládané s našou vládou i so mnou osobne, je v rozpore so zákonom, je to porušenie politiky, demokracie a etiky. Osočujú ma, že mám takú a takú povahu, že čo som povedal tu alebo hentam alebo čo som povedal medzi štyrmi očami. Na to nemienim reagovať, pretože podla mňa trpaslík zostane trpaslíkom, aj keď dvaja stoja na sebe.

Slovenská politická scéna je destabilizovaná aj tým, že dochádza k politikárčeniu. My vyvíjame veľkú iniciatívu, aby to bolo naopak, ale nedarí sa nám. Keď počujem vystupovať…

v22.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v22.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte