Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Téma

Soud nad satanisty z Ruzyně

Okolnosti mne nutí znovu se vrátit k případu ruzyňské vraždy patnáctiletého učně V.Bačíka, o níž jsem psal v 38.čísle loňského ročníku Respektu. Po necelém půlroce proběhl ve dnech 26.-29.dubna 1991 soud s třemi mladistvými Bačíkovými spoluvězni, přímými pachateli vraždy.

Okolnosti mne nutí znovu se vrátit k případu ruzyňské vraždy patnáctiletého učně V.Bačíka, o níž jsem psal v 38.čísle loňského ročníku Respektu. Po necelém půlroce proběhl ve dnech 26.-29.dubna 1991 soud s třemi mladistvými Bačíkovými spoluvězni, přímými pachateli vraždy. Obvinění a potrestání však doposud unikají viníci nepřímí: vyšetřovatelé, prokurátor, odpovědný personál z věznice a obhájce ex offo. Nejméně na jednoho z vyšetřovatelů SNB a příslušného prokurátora pro Prahu 6 bylo podáno trestní oznámení. Příslušnými orgány Generální prokuratury ČR (konkrétně jejím starším vyšetřovatelem JUDr.J.Voráčkem) bylo však shledáno nedůvodným a odloženo.

Kdo je kdo

Jak je známo z aktuálního zpravodajství, 17letý Rom Dušan Rác byl odsouzen k 8 a půl roku souhrnného trestu, 18letý Evžen Štefka k 8 rokům souhrnného trestu a 16letý Jan Šlehofer k 8 rokům trestu vězení ve věznici pro mladistvé, u nichž je horní hranice výše trestu 10 let. Protože rozsudek ještě nenabyl právní moci, rád bych, tak, jak se to má dělat, neuváděl jména odsouzených. Bylo by to však jen donquijotské gesto. Denní tisk je totiž většinou přinesl. V čase, který uplynul od vraždy k procesu, je celý případ, v souladu s tímto drobným detailem, i nadále předmětem nejhrubších dezinformací a snadnou kořistí senzacechtivých.

U městského soudu v Praze jsem si připadal jako za…

v18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte