Ministr kultury Milan Uhde zahájil na konci října 1990 reorganizaci svého ministerstva. To nezůstalo bez odezvy některých odvolaných ředitelů odborů, kteří se k problému veřejně vyjádřili a ostře zaútočili na ministerstvo kultury i ministra Uhdeho samého. Situace je ve veřejnosti přijímána jako „aféra Srp kontra Uhde“. Požádali jsme pana Milana Uhdeho, aby se k útokům vyjádřil. Ministr kultury naší prosbě vyhověl s tím, že o reorganizaci i jevech, jež ji provázejí, hovořil již na tiskové konferenci počátkem listopadu a že pro Respekt podává svou poslední informaci v této věci.

Otevřený dopis ing.Uchytila, který vyšel v časopise Fórum, je vážným obviněním ministerstva kultury. Je napadáno za to, že nespolupracuje se zahraničím, že sabotuje a maří všechny snahy o zahraniční kontakty, např. přípravu mozartovských oslav, které mají být v Praze v září 1991. Mohl byste k tomu říci něco bližšího?

Ministerstvo je z minulých let navyklé vést zahraniční styky způsobem, který bych nazval pasivním a který tady stále ještě přežívá, i když už vůbec není logický. My samozřejmě musíme reagovat na to, co nám kdo ze zahraničí nabízí, ale musíme i sami přicházet s určitými iniciativami. To se dodneška nepodařilo. Podle mě je nesmyslné obviňovat z toho dnešní pracovníky ministerstva. Doposud se naši pracovníci dovídali v cizině o nějakých podnětech. Ty vypadaly - zejména v první, nespecifikované podobě - neobyčejně lákavě, byly provázeny zmínkami o tom, že…

v40.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v40.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte