Ministr Moldán sdělil v televizi, že české ministerstvo životního prostředí předkládá české vládě doporučení, aby TV a VKV vysílač Praha-Žižkov nebyl uveden do provozu. Na projednání ve vládě se zatím čeká. Vzhledem k příkrým názorovým rozdílům v celé populaci neproběhne asi rozhodování hladce. Kdo stojí proti Moldánově pokrokové ekologické koncepci?

Intenzívní odpor samozřejmě klade federální ministerstvo spojů se Správou radiokomunikací, přímým investorem stavby v Mahlerových sadech. Národní výbor hl.m.Prahy není tak razantní, názor českého ministerstva životního prostředí však, na rozdíl od ONV Praha 3, rovněž nepřijímá. Zajímavá je reakce ministerstev financí, která požadují precizní podklady pro případnou realizaci alternativního námětu (tzv. Hutní projekt), aby předešla chybě, která se stala u žižkovské věže. Tam totiž investor s NVP zamlčeli, že pro následné přesměrování antén bude potřeba 200 miliónů Kčs. Pro ministerstva financí je každá úspora zajímavá, ne však natolik, aby bránila realizaci rozumných, kvalitních projektů.

Námět Hutního projektu spočívá v obnově petřínské rozhledny a zvýšení anténního nástavce asi o 14 metrů. Podle dnešních odhadů bude varianta Hutního projektu stát 90–120 miliónů Kčs. Z toho polovina se vynaloží tak jako tak na obnovu rozhledny jako technické památky. Vzhledem k tomu, že se ukončí vysílání na 7.kanálu, bude i v případě petřínské varianty nutná výměna jednopásmových antén za širokopásmové. To se dle odhadu…

v33.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 25 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v33.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 25 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte