Letos 26.dubna jsme si připomněli druhé výročí smrti Pavla Wonky, který, jak se ukázalo, byl záměrně zavražděn ve věznici v Hradci Králové. Pavel Wonka celý život nekompromisně bojoval proti stávajícímu zlu. Byl velký optimista, stále věřil, že komunistický systém vedený KSČ, který se dopustil na tomto národu nezměrných zločinů, bude brzo svržen.

Revoluce a pádu totality ve své zemi se nedočkal a mnoho lidí si myslelo, že změna poměrů povede k řádnému vyšetření jeho smrti a k potrestání viníků. Co ale vidíme? Vyšetřování událostí ze 17.listopadu se ztrácí v nedohlednu, za všechny zločiny komunistů je zatím souzen pouze M.Štěpán. Kladu si otázku: všichni ti Jakešové, Fojtíkové, Husákové a Štrougalové se nebudou zodpovídat? V zemi se prosazuje taková sametovost, že vrahové mého bratra stále nosí uniformu SNV. Bachař Pavel Vaněk, který mu neposkytl ani nejzákladnější pomoc, dokonce studuje medicínu na lékařské fakultě v Hradci Králové. Cituji z výpovědi svědků: „Žádali jsme pro umírajícího několikrát vyhozením signalizace lékařskou pomoc, ale vždy jsme byli odmítnuti Pavlem Vaňkem.“ Člověk, který neposkytne pomoc umírajícímu, těžko může být dobrým lékařem. I náčelníkem věznice byl před časem stále ještě Josef Šimák. Ivo Vyleťal, jeden z nejsadističtějších dozorců, který mě zmrzačil, v této věznici dále slouží. Vězeňský lékař MUDr.Radim Pek stále vykonává lékařskou praxi. Prokurátorka JUDr.Eliška Rychlíková z OP Trutnov, která Pavla žalovala, a soudkyně JUDr…

v32.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 25 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v32.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 25 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte