Tráva, která neroste

S obavami sledujeme veškeré politické dění ve státě i snahu několika jedinců seskupených v různých OF, kteří se podle svého svědomí snaží pomoci napravovat škody způsobené předchozím režimem řízeným KSČ. Připadá nám, že tisk ve svých informacích neustále vychází z červnového volebního vítězství, kdy OF volila polovina národa. Jako by nechtěli vidět, že je to - i když nedávná - minulost. Lidé ve všech městech i podnicích naší republiky se od tohoto hnutí odvracejí. V každém závodě nebo městě zůstalo pouze několik jednotlivců, kteří (dnes už skoro marně) přesvědčují své spoluobčany nebo spolupracovníky, že je nutno aktivně spolupracovat a hlavně vydržet. Situace v malých obcích je úplně katastrofální; tam naše mylná politika občanská fóra úplně zadusila. Například jen v několika obcích okresu Litvínov je KSČ jedinou stranou. V ostatních okresech a ve městech je stav podobný. V chemických závodech Litvínov pracuje zhruba 11 tisíc zaměstnanců, skutečných aktivistů OF je však jen několik desítek. Místní OF nezlikvidovali političtí protivníci, ale nedůslednost naší politiky, nedůslednost, s jakou probíhají nutné změny a která vyvolala pocit marnosti.

Situaci od měsíce března neustále zhoršují i projevy některých našich státníků, například předsedy české vlády Petra Pitharta, který až přehnaně chrání komunisty, ale nikdy nevyjádřil ani náznak obav o příznivce z řad OF. Tyto řady postupně nejen prořídly - na mnoha místech úplně…

v32.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 25 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v32.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 25 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte