Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Kriminalita a spravedlnost

Chceme-li spravedlivě stíhat zloděje, násilníky, lupiče a ostatní, pak musíme bezodkladně stíhat i ty, kteří po léta budování komunismu plundrovali zem, kradli, terorizovali a zneužívali svoji moc.

Chceme-li spravedlivě stíhat zloděje, násilníky, lupiče a ostatní, pak musíme bezodkladně stíhat i ty, kteří po léta budování komunismu plundrovali zem, kradli, terorizovali a zneužívali svoji moc. Kde je spravedlnost, je-li stíhán člověk, který pošesté vykrade trafiku, zatímco jiný zloděj si užívá svobody ve vile, „elegantně“ ukradené z pozice vlastní (mimochodem taky ukradené) funkce? Jak je možné, že za mřížemi nejsou stovky příslušníků StB a VB, kteří občany omezovali na svobodě, mlátili obušky, kopali do těl ležících na zemi, odváželi v antonech na policejní stanice, aby je opět gangstersky napadali, ponižovali a terorizovali? Neumožňují-li zákony stíhat všechny bez rozdílu, pak jsou to špatné zákony a špatné instituce, které tuto nespravedlnost umožňují.

Jako prostý člověk se navíc nemohu ubránit dojmu, že kriminalitu někdo nepřímo podporuje. Pravděpodobně máme stále ještě mnoho špatných policistů. Desítky vypáčených telefonních přístrojů ve vestibulech metra - na dohled od policejních stanic - jsou toho důkazem. Představa zloděje s pajcrem a balíkem kasiček z telefonních přístrojů v náručí mi připadá tragikomická, nicméně asi charakterizuje naši současnou bezpečnostní situaci.

Ve spravedlivě fungující společnosti jsou pomocí zákonů vymezena pravidla hry. Co není zakázáno, je povoleno; překročení zákonů se ale stíhá velmi důsledně. A u nás? Sametovost se prostě stala synonymem pro nespravedlnost a neschopnost, potrestání podle platných zákonů je nazýváno…

v30.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v30.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte