Sametovost není polovičatost (dopis mluvčích OF Pardubice)

Vyhráli jsme (tedy OF) volby. Většinou si ale neuvědomujeme, že nyní padá veškerá odpovědnost na nás; za tuto republiku, za správu měst a obcí, vlastně za vše. Budeme-li postupovat polovičatě, jak tomu zatím je, dočkáme se brzy oněch starých komunistických časů. Většinu lidí, těch, co stáli na náměstích, ve fabrikách, studentů, přepadá dnes skepse a beznaděj ze způsobu, jakým se s naším vítězstvím zachází.

Od prosince jsme tvrdili, že je třeba zbavit se komunistických pohlavárů v hospodářském vedení, že později to bude podstatně těžší. Nebylo to bráno v úvahu. Dnes je skutečností, že většina podniků se komunistického nomenklaturního vedení nezbavila. Od začátku to bylo zapříčiněno polovičatými stanovisky některých činitelů, kteří se v hospodářské sféře nepohybovali, například P.Pitharta. Lidsky jsme postupovali sametově, to je v pořádku. Ale mnozí si pletou sametovost s polovičatostí v práci politické i ekonomické. Polovičatost vede svými důsledky k tomu, že musíme znovu a znovu řešit, co mohlo být vyřešeno jednou provždy. Práce se stává neefektivní, ztrácí se důvěra v OF. A komunisté ve vedoucích funkcích podnikají ostošest.

Příklad: zdiskreditovaný bývalý tajemník MěNV Pardubice p.Rompot se spojí s náměstkem Tesly Pardubice p.Růžičkou a ing.Knollem. Zavolají k tomu náměstka Tesly ze Slovenska a založí akciovou společnost Futuro. Podobně se bývalý ředitel Tesly Přelouč p…

v26.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v26.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte