Z mnoha ohlasů, dopisů, návštěv a telefonátů do redakce na nás dosedá mrazivý pocit. Opět se šíří strach, apatie, resignace. Ve většině podniků nadále setrvává staré vedení. Odborové organizace nefungují nebo jsou infiltrovány zkompromitovanými osobami. Občanská fóra mnoha podniků jsou rozprášena a nepracují. Lidé si opět hledí jen své práce a vidiny dvoudenního odpočinku kdesi v soukromí. Pár jedinců bojujících se starými strukturami je zase považováno za blázny. Dnes se již nejedná o porevoluční kocovinu a chyba není jenom v pohodlnosti těch dole, ale také někde zcela jinde. Uvedu křiklavý a velmi smutný případ.

V automatu Moskevská-Anděl(provozovna 201-Raj 5) se v dubnu a květnu stávkovalo 42 dní. (O průběhu stávky informoval Respekt č.7.). Zaměstnanci provozovny si uvědomovali, že prohrají-li, budou rozprášeni. A tak se také stalo.Připomeňme si sled jednotlivých událostí, které vedly až k dnešní situaci. Pracovníci žádali odvolání ředitele Raj 5 Evžena Süsse a jeho zástupce dr.Vondrouše pro jejich zkompromitovanost, neschopnost a aroganci. Stěžovali si na špatné pracovní podmínky a neustálý podstav pracovních sil. V provozu nebyla výrobna, protože v ní chybělo několik strojů, o které pracovníci marně žádali. Díky tomu se všechna jídla musela do automatu dovážet. Zaměstnanci měli důvodné obavy, že vedení podniku chce provozovnu bez jejich vědomí prodat jisté francouzské firmě. Rozbušky, které daly vzniknout samotné stávce, byly dvě. Den před stávkou byli…

v23.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 17 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v23.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 17 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte