Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Kde bychom byli

Jak říká Karl Kraus, tento stát má podivuhodnou vlastnost: staví nuly před jedničky. Je to v jeho řádu. Náš problém se týká převráceného barevného vidění reprezentativní garnitury sobců, hlupáků, zaslepenců, konjunkturalistů, zlatokopů a lhářů.

Jak říká Karl Kraus, tento stát má podivuhodnou vlastnost: staví nuly před jedničky. Je to v jeho řádu.

Náš problém se týká převráceného barevného vidění reprezentativní garnitury sobců, hlupáků, zaslepenců, konjunkturalistů, zlatokopů a lhářů. Ti neodešli, jenom se přikrčili a čekají. V jejich stínu žily tisíce, spíše statisíce jim podobných. Ti se nenapřímili, stačilo, že padl stín těch prvních. V prvních chvílích po posledním velkém mlácení tito druzí výtečníci spolu s ne tolik postiženými občany vyšli do ulic. Dnes už mají jinou zájmovou náplň. Skupují, co se dá a především nechtějí opustit zabydlená místa. Úřady se přeskupují s celým personálem, podniky vyměňují náplně jako propisovačky a personál zůstává, zlatokopové podporují nedostatky na trhu po způsobu jednoho agrokombinátu, zaslepenci jednoho znaménka jsou vystřídáni kolegy opačného znaménka, malí zůstávají malými.

Kde bychom byli, kdyby nebylo chaosu v celé společnosti na konci loňského roku?Zcela jistě by na Hradě neseděl duchaplný muž, vedly by se spory mezi zasloužilými a nezasloužilými, mezi králíkáři a pivaři, mezi protihusákovci a protigottwaldovci, mezi chozrasčotníky a hospodáři, mezi pumpaři a zelináři etc. Nulám by rostly lokty, jedničky by se opět ponořily nebo odešly. Ne že by dnes probíhalo něco jiného, alespoň snad toto handrkování má menší rozměr. Přesto není jasné, komu slouží šarvátky mezi přestárlými skiny a Romy, komu slouží konkursy s podmínkou praxe ve vedoucí funkci, komu…

v22.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v22.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte